Altın Çilek Hapı Kullanıcı Yorumları ve Zararları

Kategori : Zayıflatıcı Bitkiler

Altın Çilek

Altın çilek ithal olarak ülkemize getirilen bir meyvedir. Medyada önceleri şeker hastalığına iyi geldiği haberleri ile duyurulan daha sonra zayıflamaya faydalı olduğu iddiası ile satılan bir meyvedir.

altincilekhapi

Altın çilek hapı içeriği nedir:
Hap içeriği sadece altın çilek olmayıp "Altın Çilek, Ahududu,Papaya"  gibi farklı meyveler ve kimyasal maddeler bulunur.


Altın çilek meyvesi tatsız ve ham domates kıvamında bir meyvedir. Tatsız olması sebebi ile şeker hastaları için vitamin almak amaçlı yenebilir. fakat zayıflamaya yardımcı olduğuna dair bilimsel bir kanıt yoktur. zaten bu sebeple zayıflama etkisi vermek için papaya ve Mate yaprağı gibi başka bitkiler ilave edilmiştir.

 

Kişisel görüşüm Acai berry meyvesi gibi Altın çilek de bazı satıcı firmaların medya aracılığı ile sansasyon yapıp rant sağlama hevesinden başka birşey değildir. Acai berry bir dönem nasıl yükselip kaybolduysa altın çilek de aynı şekilde bir süre sonra tarihe gömülecektir. İngilizce kaynaklarda böyle bir meyve ile ilgili zayıflama etkisi bulamadım. 

 

ALTIN ÇİLEK NERDEN GELİYOR

İngilizce adı : cape gooseberry (kapaklı kaz meyvesi) olarak geçmektedir. Kuzey doğu Çin bölgesinde yetişir. Tıbbi olarak Polyphenol,Carotenoid içeriği bulunmaktadır ve daha çok Antioxidan etkisi olduğu görülmüştür.

Çinliler bu bitkiyi apse, öksürük giderici, ateş düşürücü ve boğaz için ağrı giderici olarak kullanmaktadır. Burdan da anlıyoruz ki altın çileğin zararı yok aksine çok faydalı bir bitki. Çiznliler yüzyılardır deneyimlerini sonraki nesillere aktarmış ve tıbbi alanda bitkileri çok doğru kullanmıştır.

gooseberry

Altın çilek çiçeği ve bitkisi.
altincilekyalani

Kaynak: İngilizce Wikipedia

  kombucha ihsan bayrak

   

  altın çilegin,sansasyonel olarak basın tarafından piyasaya sürülüp bir çok insana umut vadetmesinin dışında literatürde zayıflama ile ilgili bir bulgu yoktur.ve yan etkisinin araştırılması ve bilimsel bir çalışmasıda yoktur.her

  ne kadar şeker hastalarına çok iyi geldigi basında çokça yer almaşsa da Altın cilek Kapsülü şeker hastalarına ,tansiyon hastalarına ,troid sorunu olanlara,kalp damar hastalarına,emziren veya hamile bayanlara verilemez.BÖYLE BİLİNÇSİZCE SATILMAYA DEVAM EDİLİRSE YAKINDA MAGDUR OLANLARI DUYARIZ

   

  13-05-2011 15:13

   Zayıflatıcı Bitkiler hakkında

   burcuogretmen
   ben bunun hapını değilde meyvesini yedim. meyvesi bile beni hastanelik etmeye yetti. ölüyordum nerdeyse sakın yemeğin meyvesini bile. ben zayıflamak için yiyordum ama olmadı. günde 3 tane yiyiyn dediler güyya zayıflayacaktım ama omadı
   21-10-2011 12:43

    Zayıflatıcı Bitkiler hakkında

    hulya

    ben altın cılekten çok yedim ve bir sey olmadı.

    30-04-2012 06:00

     PHSALIS ya da KOZALI ERIK

     WuiGwNeff
     Nefis bir meyva. Her firsatta yerim! Hafif acimtrak-kininli- ve bol C Vitaminli, renginden belli ki, beta karotence zengin, dogaca ozel bir guzellikle, benzeri yok bir bicimde paketlenmis bir mucevher gibi, pamuk kozasina benzeyen canak yapraklari icinde sunulmus, o havadar koza icinde yikanmayi gerektirmeden yenebilen dogal korunakli, nefis bir meyve. Bu kadar pahali satilmasa her gun yerdim... Sagolsun uretenler ve yayanlar.. Kismetse ben de hem kendisi icin, hem de yeri guzelce orterek yaban otlarinin artmasina engel oldugunu ogrendigim icin KOZALI ERIK yetistirmek istiyorum bu yil...
     28-09-2012 17:50

      Zayıflatıcı Bitkiler hakkında

      ayla duran
      kapsulun 3, günuyndede bayıldım gözümü a. devlet hastahanesinde gözümü açtım..mahkemeye gideceğim
      13-12-2012 05:28

       Zayıflatıcı Bitkiler hakkında

       ömerşerif
       Ben ilk defa bu yıl yetiştirdim,tadı da güzel aynı zamanda günde 3-5 adet yiyorum hiçbir rahatsızlık görmedim. zayıflamadım da.tavsiye ederim.
       20-08-2013 14:45

        sakın yemeyin

        Simurg22 Rabia

        benim komşum felç kaldı bu yüzden haberlere çıktı ALLAH KÖTÜ OLANLARA SAĞLIK VERSİN

        28-01-2018 15:55
         Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır

         www.zayiflamaforum.com © 2009
         Zayıflama forum zayıflamak isteyenler için paylaşım merkezidir.